DZIEŃ DZIECKA Z POLICYJNYM AKCENTEM

Podczas minionego weekendu wieluńscy Policjanci uczestniczyli w licznych imprezach plenerowych skierowanych do najmłodszych mieszkańców powiatu zorganizowanych z okazji Dnia Dziecka

Wieluńscy policjanci, jak co roku chętnie włączają się w różnego rodzaju inicjatywy organizowane z okazji Dnia Dziecka. I tym razem nie zabrakło ich na rodzinnych festynach. 1 czerwca 2019 roku mundurowi uczestniczyli w obchodach Dnia Dziecka zorganizowanych przez Urząd Miejski w Wieluniu oraz Wieluński Dom Kultury, a także wzięli udział w Pikniku Rodzinnym, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa i Koło Wędkarskie w Rudzie.

W trakcie imprez policjanci z wieluńskiej komendy prezentowali sprzęt, który na co dzień wykorzystują w swojej pracy. Szczególne zainteresowanie wzbudziły policyjne radiowozy, do których najmłodsze dzieci wsiadały z radością i mogły poczuć się, jak prawdziwy policjant. Z zaciekawieniem i uśmiechem przymierzały też elementy policyjnego umundurowania.

Na każde dziecko czekały miłe niespodzianki: odblaskowe opaski, kamizelki, kolorowanki o tematyce policyjnej oraz słodkie upominki. Najmłodsi chętnie brali udział w zabawach edukacyjnych z wiedzy o bezpieczeństwie oraz przy wykorzystaniu tzw. autochodzika uczyły się zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W trakcie imprez przeprowadzono również warsztaty z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Dzieci mogły dowiedzieć się, w jaki sposób udziela się pierwszej pomocy, jak pomóc poszkodowanym zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe, z ogromnym zainteresowaniem słuchały wskazówek dotyczących zachowania się w sytuacji zagrożenia życia i zdrowia np. utraty przytomności. Duże wrażenie na rodzicach i ich pociechach zrobiły „fantomy”, na których z wielkim zaangażowaniem uczyły się podstaw reanimacji.

Piknik na Orliku był również doskonałą okazją do rozmów z opiekunami, którzy mogli skorzystać ze specjalnie przygotowanego przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Wieluniu toru przeszkód. Dzięki alko i narkogoglom rodzice mogli poczuć, co znaczy znajdować się w stanie nietrzeźwości lub po zażyciu narkotyków, zupełnie na trzeźwo.

Przed nami wyczekiwane przez najmłodszych i tych starszych wakacje. By ten czas wypoczynku i relaksu był bezpieczny dla każdego, podczas festynów policjanci przypominali o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Mówili o tym jak unikać zagrożenia i gdzie w razie potrzeby zwracać się o pomoc.

tekst i fot KPP Wieluń

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Scroll Up