Biała. Biblioteka świętowała Dzień Książki dla Dzieci

2 kwietnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Nie jest to data przypadkowa, bowiem tego dnia w 1805 r. urodził się słynny duński baśniopisarz Hans Christian Andersen.

Dzień ten ma na celu rozpowszechnienie książek dla dzieci oraz wspieranie czytelnictwa wśród najmłodszych. W ramach tego święta, 2 kwietnia 2019 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Białej odbyło się spotkanie czytelnicze z najmłodszymi.

Bibliotekę odwiedzili uczniowie klasy III Publicznej Szkoły Podstawowej w Białej wraz z wychowawczynią Panią Małgorzatą Fajerską. Uczestnicy zajęć mięli okazję dowiedzieć się więcej na temat Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci oraz poznać bliżej osobę Andersena.

Dzień Książki dla Dzieci łączy się z Andersenem, dlatego na spotkaniu nie mogło zabraknąć jego baśni. Wprowadzeniem do zajęć było wspólne czytanie baśni zatytułowanej „Len”, w której tytułowy len dojrzewa i staje się płótnem, papierem, a w konsekwencji książką. Po krótkiej dyskusji na temat przeczytanej baśni, dzieci uczestniczyły w zabawach dydaktycznych i dyskusjach na tematy związane z książką. Brały udział również w licznych zabawach m.in.: rozwiązywaniu zagadek i rebusów, zabawie ruchowej kalambury, rozpoznawaniu rekwizytów i dopasowaniu ich do odpowiedniej baśni lub bajki, a także malowały swoją własną okładkę książki.

Podsumowaniem zajęć było rozdanie dzieciom czytelniczego rebusu do samodzielnego rozwiązania w domu oraz rozdanie każdemu kolorowej zakładki do książki. Spotkanie przebiegło w wesołej i sympatycznej atmosferze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Scroll Up